inFirma – wersja 3.3.0 – listy, widżety i inne ułatwienia

Dziś oddajemy Wam nową wersję naszego systemu CRM online, w której pochyliliśmy się nad możliwością jeszcze lepszego dostosowania jego wyglądu do indywidualnych preferencji. Nowa wersja jest oznaczona numerem 3.3.0 a pełną listę zmian można znaleźć w naszej pomocy.

Wygląd list

Systemy CRM w ogromnej mierze składają się z danych, dlatego bardzo ważne jest ich odpowiednie przedstawienie. W poprzedniej wersji systemu większość danych była przedstawiona w tabeli – rzadziej obiekty miały swoje dedykowane wyglądy listy.

Od tej wersji to użytkownik decyduje w jaki sposób listy zostaną przedstawione. Stworzyliśmy 3 różne list: tabela, karty i lista prosta. Każda z nich ma swoje zalety, więc niech użytkownik zdecyduje, z którą chce pracować. Każdą z nich można też dostosować wybierając pola, które się na niej pokażą.

Lista przedstawiona w formie tabeli
Lista przedstawiona w formie kart
Lista przedstawiona w formie prostej listy

Oprócz 3 podstawowych układów list dodaliśmy jeszcze wiele dedykowanych, by dostosować wynik do odpowiedniego obiektu. I tak np. tematy mają swój dedykowany wygląd, na którym dobrze widać (w formie nowej ikonki) czy temat jest w fazie marketingowej, produkcyjnej, czy może już jest całkowicie wygrany i zrealizowany.

Dedykowana lista tematów z ikonką mówiącą o statusie tematu

Kolejnym przykładem takiej dedykowanej, użytecznej listy jest lista przychodów (i kosztów), gdzie akcent został położony na kwotę przychodu i płatnościach oraz pliku dokumentu.

Dedykowana lista przychodu

Wybór domyślnego filtru i inne ułatwienia wyszukiwarek

Dalszym usprawnieniem list jest możliwość wyboru domyślnego filtru. W systemie są domyślnie wybrane filtry (czyli warunki wyszukiwania) dla określonych obiektów. I tak po wybraniu listy klientów system pokaże klientów, którzy nie znajdują się w archiwum. Ale może dla Ciebie najistotniejsi są klienci np. z województwa Dolnośląskiego, bo właśnie tam przeprowadzacie akcję marketingową? Teraz można zmienić domyślny filtr na dowolny, który będzie wywoływany za każdym razem przy otwarciu listy klientów z głównego menu.

Możliwość wyboru domyślnego filtru

Dodaliśmy również opcję, dzięki której system będzie pamiętał jakich warunków użyłeś wcześniej w wyszukiwarce. Jeżeli np. wyszukiwałeś klientów z frazą „szkoła” to ilekroć powrócisz do listy klientów to takie warunki będą wybrane. Opcja ta jest domyślnie wyłączona i można ją włączyć w ustawieniach użytkownika.

Dodatkowo pojawiły się drobnostki podnoszące jakość pracy z listami jak przycisk umożliwiający wyczyszczenie wszystkich warunków, przypięta listwa ze stronicowaniem do dołu listy czy automatyczne zaznaczanie ostatnio wpisanej frazy w głównej wyszukiwarce.

Nowe widżety

Od nowa zostały napisane widżety, a co za tym idzie pulpit, strony ze szczegółami i analizami, bo one były od widżetów zależne. Widżety są teraz bardziej funkcjonalne, a ich tworzenie łatwiejsze. Przede wszystkim pulpit i pozostałe obszary z widżetami mają teraz zunifikowany proces ich dodawania.

Widżety można stworzyć na 3 różne sposoby. Pierwszym z nich jest ręczne wybieranie wszystkich jego parametrów, drugim jest wybór odpowiedniego szablonu (a mamy ich ponad 160). Nowością jest możliwość skopiowania widzetu od innego użytkownika.

Wybór sposobu utworzenia widżetu

Podczas tworzenia widzetu pojawiło się znacznie więcej opcji jego konfiguracji. Teraz prawie każdy widżet może być powiązany ze sterowaniem zewnętrznym widżetów. Oznacza to, że np. w wykresach liniowych można z łatwością zmienić grupowanie (dotychczas miesięczne czy roczne, ale od tej wersji również kwartalnie, tygodniowo czy dziennie) albo zmienić zakres czasowy analizowanych dat.

W wykresach pojawiła się możliwość wyświetlenia większej ilość danych (np. na obu osiach) czy też dodania linii trendu.


Wykres powiązany z zewnętrznym grupowaniem oraz z linią trendu

Interesującą nowością widżetów jest możliwość wyboru układu listy (na dokładnie takich samych zasadach jak listy opisane wyżej), dzięki czemu można dokładnie dostosować wygląd Twojego pulpitu. Interesuje Cię adres ostatnio dodanych klientów? Nie ma problemu – stwórz z łatwością taki widżet. Dodatkowo dodaliśmy stronicowanie na dole widżetu, a także możliwość pokazania wyszukiwarki.

Tworzenie listy z możliwością wyboru jej układu

Pozostałe nowości

Poza wyżej wymienionymi, ważnymi usprawnieniami w systemie pojawiły się również inny:

  • możliwość połączenia klientów (przeniesienie powiązanych danych z jednego klienta do drugiego i usunięcie tego pierwszego),
  • dodano możliwość pobrania wielu dokumentów jako plik ZIP,
  • nowe filtry dla listy klientów i tematów – prowadzeni przez Ciebie,
  • szablony maila są teraz powiązane z kontami mailowymi, a nie jak wcześniej z dodającym,
  • poprawiono wyszukiwarkę w pozostałych mailach (mailach na serwerze pocztowym),
  • pojawiła się możliwość wydrukowania maila,
  • dodano podstronę z analizą produktów,
  • powiadomienia push dostępne dla wielu nowych rodzajów powiadomień,
  • aktualizacja bibliotek i poprawa błędów.