inFirma.pl – wersja 3.8.0. Nowe menu w naszym CRMie

Oddajemy Państwu najnowsza wersję naszego systemu CRM online – inFirma.pl. Została ona oznaczona symbolem 3.8.0, a pełną listę zmian można przeczytać w naszej pomocy.

Nowe, jednopoziomowe menu

Wprowadziliśmy nowe, uproszczone menu główne naszego systemu. Do tej pory było ono dwupoziomowe. Teraz jest ono domyślnie jednopoziomowe – możliwość włączenia dotychczasowego układu jest w ustawieniach użytkownika.

Nowe, jednopoziomowe menu

Aktualnie po kliknięciu w element menu np. Klienci system CRM otworzy listę klientów, bez rozwijania dodatkowych opcji. A gdzie pojawiły się te opcje? Wyświetlone są one na górze domyślnie otwartej listy.

Dodatkowe opcje powędrowały na górę ekranu

Tym sposobem, nie tylko menu jest bardziej czytelne, ale również jest ono bardziej intuicyjne, bo najczęściej po wybraniu opcji Klienci użytkownik spodziewa się listy użytkowników. Teraz nie trzeba klikać drugi raz by ją wyświetlić. Dodatkowo wszystkie opcje są lepiej widoczne na górze ekranu.

Łatwiejsze dodawanie elementów do CRM

Zdarza się, że podczas szukania jakiegoś klienta w CRMie nie znajdujemy go i chcemy go dodać. Dotychczas trzeba było skorzystać z osobnej opcji w menu, by go dodać. W aktualnej wersji systemu CRM online zdecydowanie to ułatwiliśmy.

Jeżeli zatem, podczas wyszukiwania, szukany klient nie znajduje się w bazie to pojawi się przycisk „+ Dodaj”, który z otworzy stronę dodawania klienta z podaną frazą wpisaną jako nazwa klienta.

W systemie nie ma klienta PZU – pojawia się przycisk umożliwiający jego dodanie
Formularz dodawania klienta jest już uzupełniony o szukaną nazwę skróconą klienta

Co więcej opcja taka pojawi się również podczas wpisywania danych do formularza, nie tylko w głównej wyszukiwarce. Najlepiej zilustruje to przykład poniżej.

Możliwość dodania klienta z opcji „Dodaj wpisane”

Opcję taką wprowadziliśmy również do pól związanych z konfiguracją systemu CRM. Jeżeli podczas dodawania klienta nie znajdziesz odpowiedniej branży to nic nie stoi teraz na przeszkodzie by zaraz ją dodać poprzez wybranie „Dodaj wpisane” . Pojawi się okno zmiany konfiguracji. Oczywiście opcja jest dostępna tylko gdy masz odpowiednie uprawnienia.

Prostsze wyszukiwarki na smartfonach

Coraz więcej naszych klientów korzysta z systemu w terenie za pośrednictwem swoich smartfonów. Dlatego uprościliśmy nieco wyszukiwarki, by zajmowały jak najmniej miejsca, a przy tym pozostały nadal funkcjonalne. Wszystkie wybrane warunki są teraz ukryte pod przyciskiem „Pokaż warunki”. Po kliknięciu można swobodnie je zmieniać i dodawać.

Uproszczona wyszukiwarka klientów w CRMie

Zmiany w API do komunikacji z naszym CRM

Nasz system CRM już posiada możliwość komunikacji poprzez API. W tej wersji postanowiliśmy ułatwić jego konfigurację i testowanie. Teraz by połączyć się z naszym systemem wystarczy odpowiednio zdefiniować nagłówki zapytania, bez konieczności ich kodowania. Więcej o tym przeczytasz w odpowiednim dziale pomocy.

W systemie rozbudowaliśmy też ekran z testowaniem API o przykładowe zapytania.

Testowanie API w najnowszej wersji systemu CRM inFirma.pl

Uprościliśmy też warunkowanie wyszukiwania. Teraz jeżeli interesują Cię tylko klienci z frazą „pol” w nazwie możesz bezpośrednio wpisać to w parametry zapytania np. „nazwa_skrocona=pol”, bez używania parametru warunki (choć on nadal działa).

Pozostałe zmiany

  • zmniejszono liczbę opcji w głównym menu przesuwając je do konfiguracji
  • dodatkowe przydatne linki w menu rozwijanym „Profil”
  • poprawki w danych firmowych pobieranych z GUSu
  • aktualizacja bibliotek i poprawka błędów